Mężczyzna z Georgii został oskarżony o kradzież po tym, jak naładował swój elektryczny samochód w gimnazjum swojego syna — i wyssał 5 centów energii elektrycznej.

Kaveh Kamooneh, 50, zaparkował swojego Nissana Leaf poza Chamblee Middle School i zaczął ładować samochód za pomocą zewnętrznego gniazdka w szkole, podczas gdy jego 11-latek grał w tenisa, Atlanta’s WXIA-TV raporty. Chwilę później, policjant pojawił się i poinformował Kamooneh, że zostanie oskarżony o kradzież.

Czy korzystanie z prądu o wartości jednego centa to naprawdę przestępstwo?

'Kradzież to kradzież’

Sgt. Ernesto Ford z Chamblee Police Department powiedział WXIA, że nie ma znaczenia ile lub jak mało energii elektrycznej Kamooneh rzekomo ukradł, „ to kradzież”.

Pod pewnymi względami Ford ma rację. Prawo stanu Georgia definiuje kradzież jako:

Wartość skradzionego mienia nie wchodzi w grę, chyba że jest ono wycenione na ponad 500 dolarów, w którym to przypadku kradzież jest uznawana za przestępstwo. Pomimo faktu, że Kamooneh wyrwał tylko około 5 centów soku z Chamblee Middle School, zrobił to bez pozwolenia i nie miał zamiaru (ani sposobu), aby go oddać.

Pomimo dowodów kradzieży, prokurator mógł łatwo wycofać zarzuty kradzieży za coś tak drobnego. Jednak inne stany zdecydowały się ścigać obywateli za kradzież dosłownie garści drobniaków.

Gdzie można postawić zarzuty?

Kamooneh przyznaje, że nie zapytał o pozwolenie przed podłączeniem swojego samochodu do gniazdka, donosi WXIA. Ale czy podłączanie się do gniazdka w miejscu publicznym (np. na parkingu szkoły publicznej) jest koniecznie kradzieżą?

Zapytaj Darrena Kersey’a, bezdomnego z Florydy, który został aresztowany w 2012 roku za korzystanie z gniazdka elektrycznego w schronisku piknikowym w publicznym parku, aby naładować swój telefon komórkowy. Floryda, podobnie jak wiele innych stanów, ma prawo przeciwko kradzieży mediów publicznych (wody, gazu, elektryczności, itp.), ale przestępstwa te zazwyczaj odnoszą się do manipulowania licznikami w celu oszukania miasta na darmowe usługi.

Podobnie jak Kersey, Kamooneh korzystał z gniazdka na terenie publicznym, ale nie ma jasnych wskazówek co do tego, kiedy to zasilanie może być używane – lub przez kogo.

Rejestry sądowe hrabstwa DeKalb wskazują, że Kamooneh (wymieniony jako „Kaveh Kamooney”) jest zwolniony za kaucją w wysokości 100 dolarów za zarzut kradzieży. Jego postawienie w stan oskarżenia zostało wyznaczone na luty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *