Większość ludzi w wieku około 30 lat z trudem przebiłaby się przez liceum.

Ale 34-letnia kobieta z Teksasu została aresztowana po tym, jak od października ubiegłego roku udawała 15-letnią uczennicę drugiej klasy miejscowego liceum.

Jak jej się to udało i jakie zarzuty jej teraz postawiono?

'Uważna, pełna szacunku, odrabiała pracę domową’

Chociaż w rejestrach więziennych widnieje jako 31-latka, policja w Longview w Teksasie twierdzi, że Charity Johnson ma 34 lata. I nadal nie są pewni, dlaczego zapisała się do New Life Christian School w październiku jako druga klasa.

Dyrektor Stuart Newlin powiedział agencji The Associated Press, że „nikt nie wie dlaczego” Johnson zaczęła uczęszczać do szkoły, ale „zachowywała się jak 15, 16-latka. Była pilną uczennicą, szanowała innych, odrabiała lekcje” i nikt w szkole nie podejrzewał, że nie jest nastolatką.

Podstęp Johnson wyszedł na jaw, gdy kobieta, która pozwoliła Johnson zatrzymać się w swoim domu, przekonała się, że Johnson – posługująca się nazwiskiem „Charite Stevens” – nie jest tym, za kogo się podaje. Kobieta wezwała policję, aby pomogła jej usunąć Johnson z domu; według The Longview News-Journal, kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, Johnson przedstawiła się jako Stevens i podała datę urodzenia 24 listopada 1997 roku.

Kiedy funkcjonariusze odkryli jej prawdziwą tożsamość, aresztowali Johnson za podanie fałszywych informacji.

Niezidentyfikowanie się jest niezgodne z prawem w Teksasie

W Teksasie, podobnie jak w większości stanów, podanie fałszywego nazwiska lub daty urodzenia policjantowi, który zgodnie z prawem zatrzymuje lub aresztuje osobę, jest przestępstwem – w tym przypadku wykroczeniem „niezidentyfikowania się”.

Zgodnie z prawem Teksasu, osoba popełnia przestępstwo niezidentyfikowania się, jeśli albo odmawia podania swojego nazwiska, daty urodzenia i adresu, albo celowo podaje fałszywe nazwisko, adres lub datę urodzenia funkcjonariuszowi. Prawo to dotyczy również osób, które są świadkami przestępstwa.

Jako wykroczenie klasy B, zaniedbanie identyfikacji poprzez udzielenie informacji jest karane grzywną w wysokości do $2,000 i/lub 180 dniami w więzieniu.

Z drugiej strony, Johnson prawdopodobnie nie będzie musiał się martwić o naukę do egzaminów końcowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *