Jeśli „2 undecilliony dolarów” brzmią dla ciebie jak wymyślona kwota, to nie jesteś zbyt daleko. Chociaż 2 undecilliony to prawdziwa liczba – 2, po której następuje 36 zer – w dolarach reprezentuje ona więcej pieniędzy niż istnieje na całym świecie.

O co chodzi Purisimie w tej sprawie i jakie są… powiedzmy… wyzwania prawne, przed którymi stoi Purisima, aby uzyskać potencjalnie rekordowe odszkodowanie?

Wszystkie pieniądze świata… i jeszcze trochę

Z tego, co można wywnioskować z energicznej, ręcznie napisanej skargi Purisimy, został on najwyraźniej ugryziony przez „zarażonego wścieklizną” psa podczas jazdy nowojorskim autobusem. Od tego momentu Purisima przedstawia epicki i szeroko zakrojony spisek, w który rzekomo zaangażowane są władze autobusu, dostawcy usług medycznych, sieć piekarni Au Bon Pain, sieć sklepów wielkopowierzchniowych Kmart i wiele innych stron, w tym do 1000 pozwanych „Doe” (aka nieznanych konspiratorów).

Według skargi, szkody wynikające z ugryzienia przez psa i wynikającej z tego konspiracji są „bezcenne”. Jednakże, bezcenne zazwyczaj nie dostaniesz w sądzie, więc zamiast tego skarga rozstrzyga o następnej najlepszej rzeczy: 2 undecilliony dolarów (tak, to jest 2,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000) oprócz odszkodowania za straty moralne, koszty i „takie inne ulgi, jakie sąd uzna za właściwe.”

Nie chcąc jednak wydać się zbyt chciwym, powód zobowiązuje się w skardze do przekazania 45 procent swojej nagrody wojsku amerykańskiemu na badania i „ochronę podstawowych praw wszystkich Amerykanów.”

Odszkodowania… „Do końca czasów

Strona internetowa What If? ma świetne zestawienie dokładnie jak ogromne są szkody w skardze pana Purisimy. Według ich danych, całkowita wartość dóbr i usług wytworzonych przez ludzkość od zarania człowieka wynosi około 2,4 kwadryliona dolarów (2 400 000 000 000 000 000 dolarów).

Używając tego szacunku, całkowita wartość dóbr i usług wyprodukowanych przez ludzkość od teraz do końca Ery Stelliferycznej (czas, w którym według naukowców gwiazdy we wszechświecie zaczną się wypalać) nadal nie będzie wystarczająca, aby zaspokoić szkody, których domaga się pan Purisma. Teraz to już jest poważna szkoda.

Chociaż istnieje wiele różnych czynników używanych do obliczania odszkodowań w sprawach o uszkodzenie ciała, sąd raczej nie przyzna ci odszkodowania w liczbie, którą musi sprawdzić, aby upewnić się, że jest prawdziwa. Nie mówię, że jest to niemożliwe. Po prostu mało prawdopodobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *