Floryda udowodniła, że nie pozostanie w tyle, uchwalając prawo, które zabrania szkołom karania dzieci, które żują Pop-Tarts w symulowane pistolety.

Gubernator Florydy Rick Scott w piątek podpisał ustawę „Pop-Tart”, która została zainspirowana zawieszeniem 7-latka za żucie ciastka tostowego w kształt przypominający pistolet. Nowe prawo ma zapobiegać nieuzasadnionemu dyscyplinowaniu dzieci za tego rodzaju śniadaniowo-żywnościowe wybryki, które najwyraźniej są problemem na Florydzie.

Co dokładnie mówi to nowe prawo o broni Pop-Tart?

HB 7029: Ustawa „Pop-Tart

Według The Miami Herald, Gov. Scott podpisał dziesiątki nowych ustaw w piątek, w tym HB 7029, tak zwany „Pop-Tart ustawy”. Ustawa ta została wywołana przez krajowego hubbub wokół Maryland chłopca, który został zawieszony w 2013 roku za nibbling Pop-Tart w kształcie pistoletu, wskazując go na innego ucznia i mówiąc: „bang bang”.

Niektórzy ustawodawcy z Maryland przyrzekli zmienić prawo, aby zapobiec takiemu niedorzecznemu wynikowi, ale nie byli jedynym stanem. Oklahoma również poświęciła sporo czasu swojej legislaturze, aby przygotować ustawę „Common Sense Zero Tolerance Act”, zapobiegającą negatywnemu zachowaniu każdego pracownika szkoły wobec pantomimy opartej na jedzeniu.

Własna ustawa Florydy o Pop-Tartach, obecnie podpisana w prawie, zwalnia następujące zachowania z dyscypliny szkolnej lub działań karnych:

Symulowanie broni palnej lub broni za pomocą jedzenia;
Posiadanie zabawkowej broni palnej lub broni o długości mniejszej niż 2 cale;
Używanie palca do symulowania broni palnej lub broni;
Wydawanie odgłosów broni (np. „bang” lub „pew pew”);
Rysowanie lub posiadanie obrazków przedstawiających broń; oraz
Używanie ołówka lub długopisu do symulowania broni.

Ustawa przyznaje, że uczniowie nadal mogą być zdyscyplinowani za „znaczne zakłócanie nauki ucznia” lub jakikolwiek rodzaj napaści lub baterii podczas wykonywania tych czynności.

Uczniowie posługujący się cukierkami Pop-Tart, do broni!

Dzięki samonapędzającemu się przepisowi na końcu HB 7029, ustawa Pop-Tart została natychmiast wprowadzona w życie po podpisaniu przez Gov. Scotta w piątek. Czy to powstrzyma „epidemię” studentów karanych za obcowanie z obrazami i przedmiotami przypominającymi broń?

W kwietniu senator Greg Evers zauważył, że uczeń z Północnej Florydy został wydalony na początku tego roku za patrzenie na zdjęcie broni w książce, donosi Herald. Miejmy nadzieję, że teraz, gdy ten problem został rozwiązany przez ustawę o broni Pop-Tart, Słoneczny Stan może skupić się na czymś mniej strasznym, jak egzekucje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *