Tamar Hage była przerażona, gdy dowiedziała się, że jej zdjęcie z nagim biustem zostało użyte w grudniu zeszłego roku w artykule „Drunk of the Week” tygodnika The Stranger z Seattle. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w czasie, kiedy zdjęcie zostało rzekomo zrobione, była 2000 mil od domu, świętując 90. urodziny swojej babci w Pittsburghu. Zrobiła więc to, co zrobiłby każdy inny w jej sytuacji – pozwała magazyn za naruszenie prywatności i emocjonalny niepokój.

Ale w tym miejscu prosty pozew schodzi na boczny tor. The Stranger nigdy nie zidentyfikował kobiety na zdjęciu z imienia i nazwiska, a zdjęcie może w ogóle nie przedstawiać Hage.

Zdjęcie tygodnia

Drunk of the Week była działającą kolumną od fotografa Kelly O’Neil, która regularnie przedstawiała nietrzeźwych bywalców barów i imprezowiczów w Seattle. W wydaniu z początku grudnia 2015 r. pojawiło się zdjęcie (od tego czasu usunięte) przedstawiające twarz i nagą pierś kobiety, z podpisem nawiązującym do przyjęcia z okazji Święta Dziękczynienia, na którym uczestnicy pili „szampana, whisky i 'tajemniczy poncz'” i otrzymali okładkę, używając postaci z Peanuts jako pseudonimów. Podpis zakończył, „Co za radość zobaczyć DWA sutki zamiast tylko jednego!” (Sutek został zablokowany w wersji drukowanej, ale pokazany online).

Hage twierdzi, że zdjęcie jest jej. Jej pozew twierdzi, że „zdjęcie zawierało twarz i nagą pierś powódki” i że Hage „zaczęła otrzymywać wiadomości od rodziny, przyjaciół i byłych kolegów z pracy, którzy rozpoznali powódkę w kawałku Drunk of the Week i zobaczyli jej zdjęcie topless”. Hage nigdy nie dała The Stranger pozwolenia na publikację zdjęcia, a rozgłos związany z postem Pijaka Tygodnia spowodował u niej „wielki emocjonalny niepokój, a Powódka przejawiała fizyczne symptomy wynikające z jej emocjonalnego niepokoju”.

Kto Tygodnia?

Kiedy Hage po raz pierwszy skontaktowała się z The Stranger, została jednak zapewniona, że zdjęcie nie jest jej autorstwa. Dyrektor generalny Laurie Saito wysłała Hage e-mail, w którym poinformowała ją, że jest to zdjęcie kobiety o imieniu „Lisa” z Michigan i załączyła podpisany formularz zgody. „Zgadzam się, że masz uderzające podobieństwo do Lisy na zdjęciu, które uruchomione w kolumnie Kelly i rozumiem zamieszanie,” Saito powiedział w jej e-mailu, „ale chcę cię uspokoić, że to nie ty.”

Więc kto to był? Hage twierdzi, że była to przyjaciółka O’Neil’a, Lisa Marceau Lorincz, która „zaprzecza, że kiedykolwiek podpisała zgodę dla pozwanego O’Neil’a <>, zaprzecza, że kiedykolwiek była przedmiotem zdjęcia, na którym jej goła pierś i sutek są odsłonięte,” i w rzeczywistości „była w trakcie leczenia raka piersi, nie przeszła jeszcze operacji rekonstrukcji i nie mogła być przedmiotem zdjęcia przedstawiającego gołą pierś i sutek w tym czasie.”

Hage pozywa również The Stranger o zniesławienie i fałszywe światło, co oznacza, że jeśli zdjęcie jest jej autorstwa, będzie musiała udowodnić, że podpisy są fałszywe. A jeśli zdjęcie jest w rzeczywistości kogoś innego, jej sprawa może się całkowicie rozsypać. Proces jest ustawiony na wrzesień 2017 roku, kiedy to sprawy mogą zacząć się robić naprawdę interesujące.

(Kolumna Drunk of the Week O’Neil została usunięta w lutym, a The Stranger twierdzi, że nie pracuje już dla magazynu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *