Przeszedłeś już przez wiele. Teraz chcesz po prostu zakończyć swoje małżeństwo.

I chociaż rozwód jest jedynym sposobem, aby iść naprzód, czasami jest to również problem, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty.

Szacowany koszt rozwodu w Stanach Zjednoczonych wynosi od 10 000 do 20 000 dolarów. Tak, to bardzo dużo. Ale oto dobra wiadomość: przy odpowiednim zarządzaniu, całkowity koszt może być znacznie mniejszy. Jak, dokładnie, robi się rozwód tańsze, można zapytać?

Chociaż każda sytuacja rozwodowa jest inna, są pewne rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć koszty.

Pamiętaj, że to nie będzie łatwe

Ponieważ twój współmałżonek nie będzie już tam, aby pomóc Ci finansowo, spodziewaj się znacznego zmniejszenia swoich dochodów. Nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli masz dzieci, które musisz wysłać do szkoły i rachunki do zapłacenia. Nie spodziewaj się, że będziesz w stanie utrzymać swój dotychczasowy styl życia. Pieniądze będą ograniczone, to pewne. Będą chwile, kiedy pożyczki osobiste, takie jak awaryjna gotówka dla samotnych matek, to jedyny sposób, aby nadążyć za swoimi finansowymi obowiązkami. Ale nie powinnaś czuć się zniechęcona. Kluczem jest planowanie z wyprzedzeniem. Pomyśl o tym, jak zwiększyć swoje dochody i staraj się ograniczyć swoje wydatki.

Warto przeczytać 7 sposobów na zapłacenie za rozwód.

Wspólna praca nad tym

Może to zabrzmieć sprzecznie z intuicją, ponieważ rozwodzisz się z mężem*, ale próba bycia rozsądną z nim jest tak naprawdę drogą do niedrogiego, szybkiego i łatwego rozwodu. W takim układzie oboje będziecie mieli własnego adwokata. Możesz zdecydować się na współpracę z finansistą rozwodowym, a zwłaszcza z trenerem rozwodowym. Ta ostatnia inwestycja może wyglądać drogie na początku, ale w dłuższej perspektywie, trener rozwód będzie rzeczywiście zaoszczędzić pieniądze, pomagając zrozumieć, co można i nie może być robi, więc uniknąć wyciągnąć, wyczerpujący rozwód, który kończy się idzie do sądu.

Eksperci będą pracować razem, aby doradzić i pomóc Tobie i Twojemu mężowi osiągnąć polubowne rozstrzygnięcie. Bądź gotowa na kompromis w kilku kwestiach, szczególnie tych dotyczących podziału majątku i opieki nad dziećmi.

Nie ma nic bardziej wyczerpującego niż rozpoczęcie wojny na całego z mężem. Jeśli mu ufasz, bądź skłonna podzielić się z nim potrzebnymi informacjami. Bądź skłonna do negocjacji. Nie zawsze chodzi o to, by dostać wszystko, co się da. Czasami trzeba się zgodzić na mniej, aby uniknąć większości kosztów.

Oceń swoją obecną sytuację finansową

Im więcej pracy musi wykonać Twój adwokat, tym droższy staje się proces rozwodowy. Zorganizuj się i upewnij się, że masz wszystkie informacje pod ręką, od listy aktywów do informacji bankowych, funduszy inwestycyjnych, planów emerytalnych, itp. Zrób kopie wszystkich istotnych dokumentów dla siebie i swojego adwokata. To będzie przejść długą drogę, jak spróbować zrobić rozwód tańsze.

Wybierz swoje bitwy

Pamiętaj o tym – każdy konflikt w postępowaniu rozwodowym będzie cię kosztować. Ustal, co jest dla Ciebie najważniejsze. Bezpieczeństwo finansowe? Dom rodzinny? Opieka nad dzieckiem? Podjęcie decyzji w tej sprawie na wczesnym etapie powinno pomóc Ci skoncentrować swoją uwagę i wydatki na rzeczach, które są ważniejsze. Powinno to również pomóc Twojemu prawnikowi zająć się Twoją sprawą i ułatwić cały proces.

Załatw sprawę przez Internet

Zamiast od razu udawać się do biura adwokata, możesz rozpocząć proces online. Ale najpierw sprawdź, czy Twój stan zezwala na składanie pozwów rozwodowych drogą elektroniczną. Jest to łatwe, szybkie i wygodne. Możesz pobrać formularze ze strony internetowej sądu i wypełnić je przed udaniem się do adwokata. Alternatywnie, można uzyskać online rozwód papier przygotowania usługi, która będzie kosztować nie więcej niż 400 dolarów.

Wypełnianie online jest naprawdę najlepszy, aby rozwód tańsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają dużo aktywów lub długu i nie ma dzieci. Jest to również łatwiejsze, gdy rozwód jest bezsporne. Oznacza to, że Ty i Twój małżonek zgadzacie się na warunki zawarte w dokumencie. Upewnij się, że wszystkie szczegóły rozwodu są w dokumentach, które przygotowałeś, takie jak numery ubezpieczenia społecznego, data i miejsce ślubu, adresy, imiona dzieci i nieruchomości, które dzielisz. Jeśli masz bardziej skomplikowaną sytuację, o wiele lepiej jest pracować z adwokatem.

Pozbądź się wspólnych kont

Kiedy wszystko jest zrobione i ponad, ostatnią rzeczą, którą chcesz się zdarzyć jest płacenie za pożyczkę Ex, ponieważ on nie wywiązał się z umowy. Zanim się rozwiedziesz, pozbądź się wspólnych kont, które masz ze swoim współmałżonkiem. Jeśli nie możesz się ich pozbyć, sprawdź, czy możesz je mieć tylko na jedno nazwisko.

Skup się na przyszłości

Rozwód to wydarzenie, które wpływa na resztę Twojego życia. Musisz spojrzeć na każdą kwestię finansową z perspektywy tego, jak wpłynie ona na ciebie, a zwłaszcza na twoje dzieci, za powiedzmy pięć do dziesięciu lat. To powinno pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych. Rób to, co jest najlepsze dla Twoich dzieci. W końcu, pod koniec dnia, to one ucierpią lub skorzystają z wyniku Twoich decyzji.

Rozwód sam w sobie jest trudnym i kosztownym procesem. Dlaczego więc go pogarszać? Istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwód był tańszy, łatwiejszy i szybszy, abyś mógł zająć się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *