Skarga złożona w Massachusetts Commission Against Discrimination twierdzi, że Twitter niesprawiedliwie wyróżnił Świątynię Szatana z siedzibą w Salem, gdy zawiesił dwa konta związane z organizacją religijną, zamiast konta, które złożyło groźbę przeciwko świątyni. Podczas gdy dwa konta zostały przywrócone, nie zostały one jeszcze „zweryfikowane” przez Twittera, wybór, który jest równoznaczny z dyskryminacją religijną, twierdzi Świątynia Szatana.

„Brak Twittera do weryfikacji obu kont … jasno pokazuje wzór wrogiego dyskryminacyjnego zachowania zaangażowanych w Twitter przeciwko Świątyni Szatana”, według współzałożyciela Lucien Greaves. „To ujawnia stronniczą ludzką agencję za fasadą neutralnych i równomiernie egzekwowanych standardów”.

Świątynia przeciwko Twitterowi

Świątynia Szatana twierdzi, że Twitter nie podjął działań przeciwko osobie, która nawoływała do podpalenia siedziby świątyni i zawiesił konto Greavesa oraz konto świątyni. (Mężczyzna został rzekomo aresztowany w siedzibie świątyni krótko po groźbie na Twitterze, kopiąc dom i próbując dźgać ludzi prowizoryczną bronią). Skarga, złożona w MCAD w marcu, zarzuca Twitterowi dyskryminację i bezprawne działania odwetowe.

Greaves wydał oświadczenie dotyczące zawieszenia i skargi:

„Kiedy Twitter zdecyduje się na traktowanie jednej grupy religijnej inaczej niż innej, w sposób, który nas odczłowiecza, to tworzy niebezpieczny precedens … Był tweet wzywający do spalenia naszej siedziby, nazwałem go, a zamiast tego moje konto zostało zawieszone … Istnieją głębsze konsekwencje dla całego społeczeństwa, kiedy media społecznościowe mogą zawiesić twoje konto tylko z powodu dyskryminacji. Myślimy, że istnieją jednolite standardy z jasnymi miernikami, ale tak naprawdę są one korumpowane przez indywidualne uprzedzenia.”

Przypadkowe zasady

Użytkownicy od dawna skarżyli się, że polityka Twittera przeciwko molestowaniu – która pozwala firmie zawiesić konta, jeśli użytkownicy atakują ludzi ze względu na rasę, religię lub płeć, lub w inny sposób zastraszać lub nadużywać innych użytkowników – została zastosowana przypadkowo w najlepszym przypadku, a w najgorszym – dyskryminacyjnie.

Twitter nie odpowiedział jeszcze na skargę i MCAD dochodzenia, według Boston Globe, może trwać do 18 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *