Być może słyszałeś o senior prank du jour na 2018 — delegowanie swoją szkołę średnią na sprzedaż na Craigslist. Być może widziałeś wiadomości o seniorów aukcji ich szkół w Arizonie, lub Kansas, lub Illinois, lub Missouri.

Dobry

Nie wszyscy pracownicy szkoły przesadnie zareagowali na niewątpliwy (i, spójrzmy prawdzie w oczy, nieoryginalny żart) z kryminalnym śledztwem. Janice Hawkins, dyrektor Auburn High School w Rockford Illinois, na przykład zażartowała: „To jest FAKE news. Będę domagać się śledztwa od Departamentu Sprawiedliwości. Według moich źródeł, szpieg został umieszczony w Auburn, aby promować to fałszywe oskarżenie.”

„Byłem rozbawiony”, powiedział Ed Raines, dyrektor Washburn High School w Topeka, Kansas. „Jak przystało na psikusy seniorów, ten nie był destrukcyjny. Myślę, że miało to być w dobrym humorze i dobrej zabawie”.

The Bad

Administratorzy w Truman High School w Independence Missouri nie byli tak zachwyceni ogłoszeniem zamieszczonym przez seniora Kylana Scheele. Scheele, który nigdy nie był karany dyscyplinarnie i utrzymał średnią ocen 3,9 w ciągu czterech lat w Truman High, wymienił szkołę za $12,725 (znacznie więcej niż stawka większości szkół średnich na rynku tego lata, $2,018) z takimi udogodnieniami jak „Scentralizowane powietrze, ogrzewanie, hydraulika. Obok Walmart dla wygody. Ogromny parking, świetny dla imprezowiczów szukających miejsca do zaparkowania. Większa niż zwykle jadalnia”.

Zamiast być pod wrażeniem zawyżonej oceny Scheele’a jego przyszłej alma mater, urzędnicy szkolni i policja w Independence spędzili wiele godzin śledząc źródło, według rzecznika okręgu szkolnego Jana Corrie, a policja nawet wydała wezwanie do Craigslist, aby dowiedzieć się, kto zamieścił ogłoszenie. Wszystko to było najwyraźniej oparte na jednej linijce w ogłoszeniu: „Powodem sprzedaży jest utrata nadchodzących uczniów”, odnosząc się do seniorów kończących szkołę i opuszczających ją.

„Stwierdziliśmy, że nie było to wiarygodne zagrożenie” – powiedziała Corrie w wywiadzie dla Kansas City Star. A jednak szkoła nadal zakazała Scheele udziału w uroczystościach zakończenia szkoły. „Zamieściłem nieszkodliwe ogłoszenie na Craigslist, w którym w ogóle nie było mowy o przemocy” – powiedział Scheele – „a ponieważ ktoś przekręcił moje słowa i wywnioskował, że mogę zrobić coś szkole, nie pozwolili mi chodzić na graduacji”.

Pozew sądowy

W dążeniu do pojawienia się na jego ukończeniu, Scheele, wraz z ACLU Missouri, pozwał Independence School District, twierdząc, prawidłowo, „Senior prank z umieszczeniem ogłoszenia o sprzedaży swojej szkoły średniej na Craigslist jest dość powszechne i wydaje się, że nigdy nie spowodował znacznego lub materialnego zakłócenia w żadnym innym okręgu szkolnym w kraju.”

„Satyryczne ogłoszenie nie zawierało żadnego zagrożenia” – twierdził pozew. „Żadna rozsądna osoba nie mogła przewidzieć, że ogłoszenie satyryczne spowoduje znaczące lub materialne zakłócenia w liceum Trumana lub w okręgu szkolnym Independence”. U.S. District Judge Brian Wimes, jednak, był niewzruszony, i odmówił Scheele wniosek do udziału w ukończeniu szkoły, znalezienie niewystarczających dowodów, aby udowodnić złe postępowanie przez okręg szkolny.

Tak więc, gratulacje dla Independence School District za wzięcie dowcipnego, jeśli banalnego, dowcipu i wykorzystanie go do zrujnowania wielkiego dnia dziecka. I gratulacje dla Kylana Scheele, za ukończenie szkoły i wyniesienie się stamtąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *