Minęły już czasy, kiedy małżeństwa mogły być wykonywane tylko przez księdza w kościele lub urzędnika w ratuszu. Teraz każdy Joe Schmo może przeprowadzić ceremonię ślubną, jeśli kliknie kilka przycisków online. I choć nowy Dziki Zachód urzędników ślubnych może zostawić narzeczonych zastanawiających się, czy ich związek jest rzeczywiście legalny, może również otworzyć drzwi dla niektórych zabawnych małżeństw i ministrów.

Więc jeśli szukasz licencji do wykonywania ceremonii ślubnej, oto trzy najdziwniejsze miejsca, w których można uzyskać święcenia (niestety, Matka Boża Nieustającego Zwolnienia nie jest już jednym z nich):

1. Kościół Latającego Potwora Spaghetti

Tak, religia, która przyniosła ci sitka do spaghetti na głowie na zdjęciach do prawa jazdy, może uczynić cię Pastafariańskim Ministrem – to wyróżnienie pozwala ci przewodniczyć ceremoniom społecznym, takim jak małżeństwa i chrzty, udzielać ostatnich obrzędów, wypędzać fałszywych proroków, a nawet odprawiać egzorcyzmy. Jest to kompleksowe wyświęcenie.

3. Kościół Kolesiów Dnia Ostatniego

Pokaż światu, że masz to, czego potrzeba, aby wziąć to łatwo. Jako wyświęcony Kapłan Kolesiów, możesz prowadzić ceremonie religijne w większości stanów USA (przepisy różnią się, więc najpierw sprawdź u lokalnego urzędnika okręgowego) i w wielu innych krajach. Przewodniczysz ślubowi, pogrzebowi lub jakiejkolwiek uroczystości z dumą i autorytetem. Albo po prostu odpręż się i ciesz się świadomością, że jesteś wyświęconym pastorem jednej z najbardziej przyjaznych religii na świecie.

Nawet dla tych, którzy nie znają antybohatera z filmu „Big Lebowski”, jest to miejsce, w którym możesz zostać wyświęcony, jeśli lubisz nazywać siebie The Dude, His Dudeness, lub uh Duder, lub El Duderino, jeśli nie jesteś zwolennikiem tej całej zwięzłości.

2. Międzynarodowy Kościół Cannabis

Chociaż nie jest jasne, czy możesz zostać wyświęcony jako „Elevationist”, członkostwo jest otwarte dla publiczności, mogą zorganizować twoją ceremonię ślubną w Denver w Kolorado, a nawet sprzedadzą ci koszulkę „High Priest”, z białym kwadratem na kołnierzyku. Całkowicie sprawiedliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *