I wtedy właśnie składamy pozew.

Oszustwo i dewastacja

Według federalnego pozwu w Idaho, dr Gerald Mortimer powiedział Sally Ashby i Howardowi Fowlerowi, że Fowler cierpi na niską liczbę plemników i zaproponował sztuczne zapłodnienie jako rozwiązanie. „Dr Mortimer oświadczył, że 85 mieszanki będzie materiałem genetycznym pana Fowlera”, stwierdza się w pozwie, „podczas gdy 15 będzie materiałem genetycznym od anonimowego dawcy o cechach wybranych przez panią Ashby i pana Fowlera. Dr Mortimer miałby następnie zapłodnić panią Ashby tą mieszanką”. Procedura ta, obejmująca wielokrotne zastrzyki w ciągu trzech miesięcy w 1980 roku, doprowadziła do narodzin córki Kelli Rowlette w 1981 roku.

Nieuczciwość lekarza

Rodzina pozwała teraz dr Mortimera o zaniedbania medyczne, pobicie i oszustwo, twierdząc, że „zamiast użyć materiału genetycznego dawcy i materiału genetycznego pana Fowlera, jak obiecał, dr Mortimer zapłodnił panią Ashby swoim własnym materiałem genetycznym”. (Para była później w stanie począć syna bez pomocy medycznej). Pozew twierdzi również, że dr Mortimer wiedział, że Rowlette jest jego biologiczną córką:

„Pani Ashby, pan Fowler i ich dzieci w końcu przeprowadzili się z Idaho Falls, Idaho do stanu Waszyngton. Dr Mortimer płakał, gdy pani Ashby poinformowała go, że się przeprowadzają. Dr Mortimer wiedział, że Kelli Rowlette jest jego biologiczną córką, ale nie ujawnił tego ani pani Ashby, ani panu Fowlerowi. Dr Mortimer oszukańczo i świadomie zataił użycie własnego materiału genetycznego w Procedurze.”

Rodzina pozwała również klinikę, w której praktykował dr Mortimer, Obstetrics and Gynecology Associates of Idaho Falls, twierdząc, że firma również wiedziała o jego działaniach i je ukrywała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *