Mamy złe wieści dla tych z Was, którzy mieli oko na ten morotryzowany „La-Z-Boy” rozsławiony przez Dennisa LeRoya Andersona, który musiał oddać go policji w Proctor, Minnesota, po tym jak przyznał się do prowadzenia go po pijanemu.

Po pierwsze: aukcja na eBayu została zakończona.

Po drugie: to nie był dokładnie „La-Z-Boy” per se.

Ta druga część doprowadziła do drobnej wpadki na eBayu, która, jak się wydaje, kosztowała policję z Proctora ponad 30 000 dolarów, które mogliby zarobić na sprzedaży moto-leżanki.

Na FindLaw’s Blotter, dyskutowaliśmy o Dennisie LeRoy Andersonie i jego niesławnej jeździe do domu z Keyboard Lounge w Proctor, Minnesota. Jechał czymś, co zostało zgłoszone jako „zmotoryzowany La-Z-Boy”, zanim rozbił się o zaparkowany samochód.

Poziom alkoholu we krwi wynoszący 0,29 oraz fakt, że Minnesota (jak większość, jeśli nie wszystkie stany) zalicza każdy pojazd napędzany silnikiem do „pojazdów mechanicznych” oznaczały dla Andersona DWI. Specyfika jego DWI (i wcześniejszego DWI) oznaczała jeszcze więcej kłopotów – przepadek jego słodkiej jazdy.

Policja miała wystawić moto leżankę na aukcji na eBay’u w czasie największego szału medialnego na punkcie niestandardowej maszyny Andersona. Początkowo wymieniony jako zmotoryzowany „La-Z-Boy”, fotel osiągnął cenę 45 000 dolarów. (Rozumiemy dlaczego – spójrzcie na tego złego chłopca jeszcze raz).

Aukcja została jednak wstrzymana po tym, jak fraza „La-Z-Boy” spowodowała problemy… problemy ze znakiem towarowym.

Według Wired, policja Proctora została skontaktowana przez La-Z-Boy Corporation z prośbą o usunięcie „La-Z-Boy” z oferty, ponieważ krzesło nie jest w rzeczywistości La-Z-Boy (i podczas gdy wielu leniwych chłopców może przewrócić się do tyłu podczas leżenia w domu, La-Z-Boy, co zrozumiałe, nie ma ochoty łączyć swojej marki z piciem na leżaku na drodze).

Policja uprzejmie zobowiązała się i usunęła „La-Z-Boy” z oferty (wybierając „DWI Chair”) i obiecała upewnić się, że ewentualny zwycięzca zrozumie, że krzesło nie jest La-Z-Boyem.

Jednak eBay uznał, że oferta narusza jego warunki użytkowania i wycofał aukcję.

Policja w Proctor rozpoczęła nową autoryzację, a „Krzesło DWI” trafiło do nieznanego licytującego za 10 099,99 dolarów, gdy druga aukcja zakończyła się w piątek. Policja w Proctor (3,000 mieszkańców) z pewnością mogła wykorzystać 30,000 dolarów, które straciła przez wycofanie pierwszej aukcji.

Jeśli chodzi o Dennisa LeRoya Andersona, Duluth News Tribune donosi, że sędzia odroczył 180 dni aresztu i nakazał dwa lata nadzoru kuratorskiego.

Nie trzeba dodawać, że nie zobaczy on żadnej z tych $10,099.99 (pomimo faktu, że policja użyła jego nazwiska w aukcji).

Wydaje się jednak, że jego sprawa przyciąga trochę gotówki przez eBay. Za 25 dolarów, Ty też możesz mieć zdjęcie z autografem Dennisa LeRoya Andersona siedzącego w swoim (wcześniej przynajmniej jego) zmotoryzowanym fotelu nie-La-Z-Boy DWI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *