Założenie firmy to nie tylko otwarcie drzwi, przecinanie wstęgi i zabieranie się do pracy. Istnieje wiele prawnych i’s do kropki i t’s do przekroczenia, i, jak każdy proces prawny, który może stworzyć mnóstwo papierkowej roboty. Więc jak dowiedzieć się, które dokumenty są niezbędne, a które mogą tylko spowolnić swój startup w dół?

Oto pięć standardowych dokumentów prawnych Twój startup będzie potrzebne, i dlaczego.

1. Statut organizacji

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wiedzieć, to jak chcesz zorganizować swoją nową firmę. Masz opcje w wyborze struktury prawnej i istnieją zalety każdego z nich, a jeśli zdecydujesz się na włączenie do spółki LLC, statut będzie działać jako strukturalne i prawne kręgosłupa swojego startupu.

2. Umowa operacyjna

Wraz z artykułów organizacji, będziesz chciał mieć umowę operacyjną, która określa wszystkie składki i obowiązki partnerów i pracowników. Większość startupów jest z zaledwie kilku osób na personel, więc określenie, kto jest odpowiedzialny za co z góry będzie upewnić się, że można dostać się na właściwą stopę i utrzymać firmę na właściwej drodze do przodu.

3. Umowa o przeniesieniu własności wynalazku

Najlepszą częścią Twojego startupu jest pomysł. I ty i twoi pracownicy są pewni, że wymyślić kilka więcej. Jak więc chronić pomysły i wynalazki, które tworzą Twoi pracownicy? Umowa o przeniesienie praw do wynalazku stanowi, że wszystkie wynalazki dokonane przez pracownika/zleceniobiorcę podczas pracy dla pracodawcy należą do pracodawcy i są niezbędne, zwłaszcza w szybko rozwijających się startupach technologicznych.

4. Umowy o nieujawnianiu informacji

W połączeniu z umową o przeniesieniu praw do wynalazku, ważna umowa o zachowaniu poufności może zapewnić, że zastrzeżone pomysły biznesowe i wynalazki pozostaną w firmie. Nie wszystkie NDA są takie same i nie wszystkie są egzekwowalne, więc upewnij się, że Twoje są sporządzone prawidłowo.

5. Umowy kupna akcji

Nawet jeśli nie planujesz IPO, nadal musisz wiedzieć, jak akcje w swoim startupie zostaną przydzielone. I może być konieczne, aby zakup akcji lub umowy akcjonariuszy, nawet jeśli jesteś jedynym założycielem firmy.

Ustalenie, jakich dokumentów prawnych potrzebuje Twój startup, i właściwe sporządzenie tych dokumentów, to zadanie dla ekspertów. Możesz skontaktować się z doświadczonym prawnikiem handlowym o uzyskanie dokumentów prawnych w porządku dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *