Chcesz, aby Twoi pracownicy osiągali jak najlepsze wyniki i chcesz zapewnić im bezpieczne środowisko pracy. Dla wielu pracodawców w małych firmach oznacza to utrzymanie miejsca pracy wolnego od narkotyków. Chociaż podejście (i prawo stanowe) do kwestii zażywania narkotyków zmienia się, a niektóre duże firmy mają liberalne podejście do nawyków i historii narkotykowych pracowników, biuro, fabryka czy restauracja wolne od narkotyków stało się normą.

Podczas gdy prawo federalne i stanowe pozwala na testowanie narkotyków w pracy (a niektóre wymagają tego), istnieją legalne i nielegalne sposoby, aby przejść o wdrażaniu polityki testowania narkotyków pracowników. Oto kilka wskazówek dla pracodawców małych firm:

1. Testowanie na obecność narkotyków w pracy nie zawsze jest legalne

Podczas gdy niektóre przepisy stanowe i federalne mogą wymagać losowego testowania narkotyków dla pracowników w niektórych zawodach podczas zatrudnienia, niektóre stany zabraniają większości rodzajów losowego testowania narkotyków. Możesz potrzebować uzasadnionego podejrzenia przed przeprowadzeniem testu na obecność narkotyków u pracownika, lub przeprowadzić test w odpowiedzi na wypadek w miejscu pracy.

2. Testy na obecność narkotyków po urazach w pracy: 5 Porady prawne dla pracodawców

Nawet testowanie narkotyków po urazie może być trudne. Musisz być proaktywny i mieć pisemną politykę w miejscu przed każdym wypadkiem lub urazem, i zapewnić pomoc medyczną każdemu, kto został ranny, niezależnie od podejrzenia o zażywanie narkotyków.

3. Zioło i praca: Co firmy powinny wiedzieć o używaniu marihuany przez pracowników?

Rekreacyjna marihuana jest legalna w kilku stanach, a medyczna marihuana na receptę jest dozwolona w wielu innych. Czy to oznacza, że musisz tolerować pracowników palących trawkę? A co, jeśli nie są zbyt naćpani, aby pracować, ale i tak nie chcesz, aby używali marihuany?

4. Co robić, jeśli podejrzewasz, że pracownik bierze narkotyki?

Jeśli podejrzewasz, że pracownik zażywa narkotyki, testowanie nie jest jedyną opcją. Być może lepszym rozwiązaniem będzie zaoferowanie pracownikowi doradztwa lub leczenia, zamiast grożenia mu testami i rozwiązaniem umowy.

5. Co zrobić z zażywaniem narkotyków przez pracowników w pracy?

Nawet jeśli test na obecność narkotyków u pracownika wypadnie pozytywnie, rozwiązanie umowy jest jedyną odpowiedzią. Choć kuszące jest traktowanie każdego incydentu związanego z narkotykami w sposób indywidualny, lepiej mieć standardowe kroki, które należy podjąć w stosunku do każdego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *