Naruszenie danych Equifax, gdzie informacje kredytowe 143 milionów ludzi zostały ujawnione, jest potencjalnie katastrofalne. Hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do pełnych imion i nazwisk, numerów ubezpieczenia społecznego, dat urodzenia, adresów, a nawet numerów prawa jazdy – wszystkiego, czego potrzebowali, aby ukraść tożsamość danej osoby, zaciągnąć pożyczki lub linie kredytowe w jej imieniu i zrujnować jej historię kredytową.

A ta historia kredytowa jest szczególnie ważna dla właścicieli małych firm, z których wielu finansuje swoją działalność przy pomocy kredytów osobistych. Naturalnie więc właściciele małych firm są wściekli, że firma Equifax naraziła ich kredyt biznesowy na ryzyko, nie zabezpieczając ich osobistych informacji kredytowych. Na tyle wściekli, że złożyli pozew zbiorowy w imieniu około 28 milionów małych firm.

Pęknięcie w małym biznesie

Pozew został złożony przez adwokatów z siedzibą w Atlancie w Doss Firm LLC, i twierdzi, że ponieważ dostępność kredytów dla małych firm jest często bezpośrednio związana z wiarygodnością kredytową właścicieli, właściciele małych firm mogą być nieproporcjonalnie dotknięte przez naruszenie danych Equifax. „Około 60% małych firm korzysta z pożyczek w celu finansowania swojej działalności” – stwierdza się w pozwie – „i wykorzystuje kapitał pożyczkowy do różnych celów, począwszy od utrzymania przepływu środków pieniężnych i kapitału obrotowego, a skończywszy na zakupie sprzętu i finansowaniu zakupu nieruchomości”:

Dlatego też, jeśli chodzi o ciągłą zdolność małych firm do uzyskania kredytu biznesowego, rozwój małych firm i rozkwit gospodarki naszego kraju, było/jest konieczne, aby Equifax uhonorował swoją odpowiedzialność za ochronę PII konsumentów i właścicieli firm, tak aby osoby fizyczne i firmy mogły nadal istnieć bez zagrożenia bycia ofiarą kradzieży tożsamości, fałszywych pożyczek i innych oszustw finansowych.

Bezpieczeństwo małych firm

Pozew twierdzi, że Equifax nie przestrzegał prawa federalnego dotyczącego danych konsumentów, i że powodowie „doznali natychmiastowej i nieuchronnej szkody wynikającej ze znacznie zwiększonego ryzyka przyszłych oszustw, kradzieży tożsamości i niewłaściwego wykorzystania” ich narażonych danych osobowych.

Właściciele małych firm, zauważając, że Equifax zarabia ponad 1 miliard dolarów rocznie na swoich produktach raportowania kredytowego, proszą o odszkodowanie w celu pokrycia „zwrotu poniesionych strat i innych odszkodowań wyrównawczych”, jak również „dalszych i bardziej rozbudowanych usług monitorowania kredytu wraz z towarzyszącym ubezpieczeniem na wypadek kradzieży tożsamości, a także nakazu sądowego, w tym nakazu zobowiązującego Equifax do wdrożenia ulepszonych środków bezpieczeństwa danych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *