Jak sam przyznał, Gurbaksh Chahal zbudował swój pierwszy biznes na kłamstwie. Zawyżył swój wiek londyńskiemu programiście i obiecał mu zapłacić pieniądze, których Chahal nie miał. Chahal sprzedał tę firmę za 40 milionów dolarów. Drugie, mniej udane przedsięwzięcie, bollywoodzka restauracja, która dosłownie zginęła w płomieniach, dało kolejną niesmaczną lekcję: „Zapomnij o szlachetnych motywacjach” – napisał Chahal w swoim pamiętniku. „Dąż do realizacji własnych interesów i skup się na uszczęśliwianiu siebie”.

Więc może nie jest zbyt zaskakujące, że dyrektor generalny z takim startem może skończyć oskarżony w pozwie o rutynowe używanie rasowych obelg w rozmowach z podwładnymi i fizyczną napaść na dwie pracownice. Co również nie jest zaskakujące? To nie jest pierwszy pozew, w którym Chahalowi przypisuje się tego typu zachowania.

Seksistowska napaść i rasistowska zajadłość

Ten ostatni pozew został złożony przez Ali Al-Ansari, byłego szefa personelu w obecnym przedsięwzięciu reklamowym Chahala, Gravity4. Al-Ansari twierdzi w nim, że Chahal groził dalszą przemocą wobec dwóch kobiet, o których napaść został oskarżony, i próbował zaatakować trzecią. „Al-Ansari został zmuszony do wstawienia się między kobietę a Chahala i fizycznie interweniował w obronie tej kobiety, aby zablokować Chahala przed uderzeniem jej”, twierdzi jego pozew, uzyskany przez The Daily Beast. „Chahal mimo to zdołał uderzyć tę kobietę. Al-Ansari wielokrotnie powtarzał Chahalowi 'nie dotykaj jej!'”.

Pozew oskarża również Chahala o częste nazywanie czarnych ludzi słowem na „n”, a Al-Ansari rzekomo nagrał jedną z takich wymian zdań. „Przechodzimy na tematy n—r”, zaczyna Chahal, zanim inny mężczyzna na nagraniu powiedział: „Musisz przestać … rzucić słowo na n”.

„Nie zamierzam przestać używać słowa na n”, rzekomo odpowiedział Chahal. „Stary, czy chcesz, żebym poszedł dalej i powiedział n—r, n—r, n—r?”. Kiedy mężczyzna ponownie wyraził swoje niezadowolenie z tego słowa, Chahal odparł: „I don’t give a f–k. Martin Luther King może tego nie lubić, ale on też jest n—r”.

Nie odosobniony incydent

Chahal’s jest najwyraźniej osobowością, która przyciąga wiele spornej uwagi. Inne procesy sądowe toczące się przeciwko CEO oskarżają go o „wymuszanie alkoholu na kobietach, atakowanie innej dziewczyny, a następnie naciskanie na pracownika, aby pomógł mu uniknąć zarzutów, a także pytanie męskich współpracowników, czy piersi kobiet ubiegających się o pracę były wystarczająco atrakcyjne, aby je zatrudnić”, według Raw Story, a zwolniony pozew twierdził, że nagabywał pracowników seksualnych, narkotyzował kobiety i próbował zdobyć narkotyki nielegalnie.

W kwietniu 2015 roku, była starsza wiceprezes Gravity4 ds. globalnego marketingu Erika Alonso pozwała Chahala, twierdząc, że była molestowana seksualnie, dyskryminowana ze względu na wiek i płeć, i powiedziała, że była potajemnie i nielegalnie szpiegowana w pracy.

We wrześniu 2015 r. były projektant w Gravity4 również pozwał Chahala, twierdząc, że w ciągu zaledwie czterech miesięcy zatrudnienia Chahal molestował go i szpiegował w biurze, groził mu „pobiciem gówna”, nazwał go „terrorystą” i innymi obelgami, odmówił mu obiecanych opcji na akcje, poprosił go o okłamanie policji, naciskał na niego, aby brał nielegalne narkotyki i groził mu deportacją do Kanady.

W lipcu 2016 roku sędzia z San Francisco uznał, że drugi incydent z przemocą domową naruszył warunki zawieszenia Chahala za wcześniejsze pobicie i skazał go na rok więzienia. Wyrok ten został zawieszony do czasu złożenia apelacji.

Chahal na czele

Taka kartoteka zakończyłaby większość karier, ale Chahal pozostaje dyrektorem generalnym Gravity4, nawet w obliczu ostatniego procesu sądowego, a obecnie mówi się, że zbiera fundusze na nową kryptowalutę zatwierdzoną przez Paris Hilton, produkt, który jeden z byłych pracowników Gravity4 nazwał „największym oszustwem, jakie kiedykolwiek słyszałem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *