Czy mogę przeprowadzić rozwód online?

Internet zmienił sposób, w jaki robimy wiele rzeczy, od zakupów do randek, a nawet rozwodu. Dziś wiele aspektów rozwodu można zrobić online i poprzez różne formy elektronicznej dokumentacji i komunikacji.

Jednakże, tak jak zawarcie związku małżeńskiego wymaga uzyskania licencji małżeńskiej osobiście i połączenia w związek osobiście, uzyskanie rozwodu wymaga pewnego dowodu, że rzeczywiście istniejesz i że obie strony wyrażają zgodę.

Kradzież tożsamości i oszustwa są niefortunnymi skutkami ubocznymi naszej ery cyfrowej i sprawiłyby, że rozwód w 100% online byłby dość ryzykowny. Jednak wiele z komunikacji i dokumentacji, które występują w rozwodzie mogą być wykonane elektronicznie, potencjalnie czyniąc rzeczywisty wysiłek osobiście w rozwodzie minimalne. Można również zatrudnić i komunikować się z adwokatem wyłącznie online.

W wielu hrabstwach można pobrać, wypełnić, złożyć i uiścić opłatę za papiery rozwodowe online. Niektóre mniejsze hrabstwa mogą wymagać, aby uzyskać papiery rozwodowe osobiście i złożyć osobiście, jednak adwokat może to zrobić dla Ciebie. Wykonanie wszystkich tych czynności online jest uzależnione od współpracy współmałżonka. Jeśli ty i twój małżonek nie możecie się zgodzić na wszystko, to znaczy jeśli rozwód jest sporny, być może będziecie musieli udać się do sądu lub na mediację, aby je wypracować.

Jeśli są kwestie sporne, być może będziecie musieli wziąć udział w serii przesłuchań, aby sędzia zadecydował o kwestiach, co do których nie widzicie się na oko. Należy pamiętać, że czasami nie ma substytutu dla starej, dobrej komunikacji twarzą w twarz. Twój lokalny sąd prawa rodzinnego będzie miał to, co nazywa się facylitator prawa rodzinnego, zwany także koordynator prawa rodzinnego, do Państwa dyspozycji.

Facylitatorzy prawa rodzinnego są stacjonujące w budynku sądu i mogą zapewnić bezpłatną pomoc osobiście w wypełnianiu i składaniu dokumentów. Ważne jest również, aby pamiętać, że usługi rozwodowe online nie są przeznaczone do pracy nad kwestiami nie można zgodzić. Nie decydują o kwestiach dla Ciebie lub doradzić, co jest najlepsze. Z tego powodu są one bardzo ograniczone w tym, co mogą zrobić. Możesz myśleć, że będzie to szybsze i łatwiejsze. W rzeczywistości, nadal musisz odczekać sześciomiesięczny okres oczekiwania i jeśli Ty i Twój małżonek naprawdę zgadzacie się co do wszystkiego, możesz z łatwością złożyć wniosek o własny rozwód bez pomocy serwisu online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *