Najważniejsze błędy rozwodowe, których należy unikać

Nawet w najlepszych okolicznościach, rozwód nie jest łatwy proces. Jeśli postępować z rozwagą, można uniknąć niektórych z powszechnych błędów, które mogą tracić czas, zwiększyć agitację i kosztować dużo pieniędzy.

Czy mogę zaoszczędzić pieniądze, jeśli skorzystam z jednego z tych miejsc „zrób to sam”?

Możesz być kuszony przez reklamy, które oferują szybki, łatwy, tani rozwód. Zamiast tego, możesz wydać setki dolarów tylko po to, aby Twoja sprawa rozwodowa została odrzucona przez sąd. Jest takie stare powiedzenie.  „Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie jest”.

Jesteś lepiej obsługiwane przez usiąść z doświadczonym adwokatem rozwodowym, który może wyjaśnić kwestie pod ręką. Może on przejść przez sprawę i być szczery o tym, jak trudny może być rozwód. Aby zapewnić najlepszy wynik, skomplikowana sprawa rozwodowa powinna być prowadzona prawidłowo od samego początku, a to zazwyczaj oznacza pomoc adwokata.

Czy mogę pominąć proces Discovery, aby zaoszczędzić na kosztach adwokackich?

Jeśli pominąć ważne kroki może skończyć się kosztować więcej. Proces rozwodowy ma być obsługiwany dobrze za pierwszym razem. Odkrywanie jest konieczne. Dlaczego? Musisz upewnić się, że masz wszystkie informacje podczas podejmowania ważnych decyzji dotyczących finansowych aspektów rozwodu.

Odkrycie i odrobina ciężkiej pracy mogą pomóc w uzyskaniu korzystnej decyzji dotyczącej podziału majątku i długów. Odkrycie finansowe pozwala na zażądanie pewnych dokumentów, które mogą być istotne dla Twojego rozwodu. Mogą one obejmować:

Wyciągi z kont bankowych
Informacje o kontach emerytalnych
Informacje o posiadanych nieruchomościach i inne.

Pominięcie tego kroku, aby zaoszczędzić pieniądze lub przyspieszyć proces może prowadzić do żalu w dół drogi. Ryzykujesz, że umknie ci coś krytycznego, co mogło zostać zidentyfikowane w procesie odkrywania.

Jestem bardzo zły na współmałżonka, czy mogę wykorzystać rozwód, by się na nim odegrać?

Tryb „zemsty” często prowadzi do złych rezultatów. Mściwa strona często kończy strzelając sobie w stopę. Chociaż jest to zrozumiałe i trudne, musisz trzymać swoje emocje na wodzy podczas procesu rozwodowego. Staraj się nie działać pod wpływem emocji. Oczyść swoją głowę i pomyśl o przyszłości. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz popełnienie błędów, których możesz żałować miesiące lub lata po zakończeniu rozwodu.

Usiądź z prawnikiem, aby dowiedzieć się, jakie żądania są rozsądne. Możesz nawet poszukać porady przed złożeniem pozwu o rozwód, aby móc lepiej zarządzać swoimi emocjami. Rozwód jest jednym z największych stresorów w życiu. Szukanie pomocy teraz może zmniejszyć, jak długi i wyciągnąć rozwód może dostać. Może to nawet zwiększyć szanse na szczęśliwą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *