Być może prawnik, z którym się konsultowałeś (lub przyjaciel, który już przeszedł przez rozwód) wspomniał, że jednym z papierów rozwodowych, które trzeba będzie wypełnić, jest „Oświadczenie o wartości netto”, „Oświadczenie informacyjne o sprawie”, „Oświadczenie finansowe” lub „Ujawnienie finansowe”.

Hę? Bez paniki, to w zasadzie wszystko to samo.

Oznacza to, że będziesz musiał podzielić się wszystkimi swoimi informacjami finansowymi z małżonkiem i sądem. Nie da się tego obejść, rozwód to cała masa papierkowej roboty.

Ze wszystkich papierów rozwodowych, które wypełnisz, ten finansowy jest krytyczny, więc pamiętaj o tych rzeczach:

Każdy stan jest inny

Wiele stanów ma formularz, który można pobrać i wypełnić, inne dają po prostu listę rzeczy, które trzeba zebrać. Poszukaj w internecie strony swojego sądu okręgowego i dowiedz się, czego wymaga twój stan.

Ten dokument jest ważny

Określa, w jaki sposób podzielisz swoje pieniądze, rzeczy i długi, jak również określi alimenty na dzieci i małżonków. Dosłownie określa on waszą najbliższą przyszłość finansową, więc potraktujcie go poważnie.

Ty i twój współmałżonek będziecie musieli wypełnić swój własny formularz.

Jeśli jesteście w dobrych stosunkach, być może uda wam się wykonać to zadanie wspólnie. Jeśli jednak nie, wypełnicie go i przekażecie swojemu adwokatowi, który podzieli się nim z adwokatem współmałżonka.

Wszystko musi być dokładne i kompletne

Przy wypełnianiu tego formularza bądź bardzo szczegółowy. Przejrzyj wyciągi bankowe, wyciągi z kart kredytowych, rachunki domowe, konta internetowe itp. Nie zgaduj liczb! Jeśli nie znasz odpowiedzi, wykonaj trochę pracy detektywistycznej i znajdź prawidłowe liczby.   Jeśli dowiesz się nowych informacji po złożeniu formularza, pamiętaj, aby dać zaktualizowany formularz do swojego adwokata od razu, w dowolnym momencie podczas rozwodu.

Twój adwokat nie będzie tego dla Ciebie sprawdzał.

Dlatego ważne jest, abyś był ostrożny i dokładny. On/ona może szukać oczywistych błędów, ale to wszystko.

To jest dokument „pod przysięgą”.

Oznacza to, że kiedy go podpisujecie, przysięgacie, że mówicie prawdę. Jeśli któreś z was skłamie na tym dokumencie, będziecie musieli stawić czoła działaniom prawnym. WIĘC MÓWCIE PRAWDĘ.

Nie czekaj do ostatniej chwili

Śledzenie każdego dolara i centa, który zaoszczędziłeś lub wydałeś przez lata, to długi i wymagający zaangażowania proces. Nie próbuj więc wypełniać go za jednym posiedzeniem; zaplanuj, że zajmie Ci to kilka tygodni.

Nie wahaj się szukać pomocy w tej sprawie

Jeśli nie czujesz się dość pewnie, że rozumiesz swoje finanse, jeśli są one skomplikowane lub jeśli podejrzewasz, że twój współmałżonek nie jest szczery, poszukaj pomocy. Trener rozwodowy lub certyfikowany planista finansowy rozwodu będzie w stanie Ci pomóc.

Od 2012 roku, inteligentne kobiety na całym świecie wybrały SAS dla kobiet, aby pomóc im w emocjonalnym, finansowym, praktycznym i często skomplikowanym doświadczeniu rozwodu i ponownego odkrycia. Jeśli szukasz perspektywy, potwierdzenia i zdrowych kolejnych kroków, zapraszamy do umówienia się na bezpłatną 15-minutową prywatną konsultację z SAS. Niezależnie od tego, czy będziesz z nami dalej współpracować, czy nie, obiecujemy, że nauczysz się czegoś nowego i zobaczysz, co jeszcze jest dla Ciebie możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *