Kiedy się pobieramy, większość z nas zakłada, że spędzimy z tą osobą resztę życia. Jesteśmy zakochani, mamy dzieci, a może nawet wspólny dom – wszystko jest idealne. Ale potem coś się zmienia, a wszystkie nasze nadzieje i marzenia legły w gruzach. Co mamy zrobić? Czy złożyć pozew o rozwód? A może pozostać w związku, który stał się toksyczny?

Chociaż ta decyzja może być trudna do podjęcia, musisz pomyśleć o tym, co jest dla Ciebie najlepsze.

Dość często kobiety decydują się pozostać w związku małżeńskim ze względu na swoje dzieci. Ale pomyśl o tym w ten sposób – czy twoje dzieci mogą być szczęśliwe, jeśli ty i twój partner ciągle się kłócicie? Rozwód i współ-rodzicielstwo może wydawać się wyzwaniem, ale dzieci powinny być Twoim priorytetem. Jeśli twoje serce jest we właściwym miejscu, przekonasz się, że jest to wyzwanie, któremu podołasz.

Oczywiście, musisz pamiętać, że nawet po rozwodzie, jeśli zdecydujesz się na wspólną opiekę, będziesz musiała nadal widywać się ze swoim byłym. To często może być trudne do utrzymania cywilnej relacji, jeśli jest jeszcze jakieś utrzymujące się urazy. Finanse, harmonogramy i zmiany stylu życia mogą utrudnić Ci współistnienie.

O ile Twój były nie zdecyduje się całkowicie porzucić Ciebie i dzieci, powinnaś poszukać sposobu na włączenie go w życie Twoich dzieci. Być może Twój Ex jest okropnym mężem, ale wspaniałym ojcem. Z tego powodu, będziesz chciał uniknąć badmouthing drugiego rodzica przed swoim dzieckiem, ponieważ może to być dość szkodliwe dla ich relacji z twoim Ex. Oto kilka dodatkowych powodów, dla których badmouthing twój coparent może zranić swoje dzieci.

Twoje dziecko będzie dostosowywać się do ostatnich zmian

Kiedy dzieci dowiadują się o rozwodzie rodziców, prawdopodobnie będą miały trudny czas na zrozumienie, co dokładnie się dzieje. W zależności od wieku, mogą płakać, izolować się, obwiniać się lub zrozumieć, że to naprawdę najlepsza opcja.

Jeśli Ty lub Twój eks wyprowadzicie się, dzieci będą musiały przystosować się do ciągłego przenoszenia się z jednego domu do drugiego. Jeśli jedno z Was otrzyma wyłączną władzę rodzicielską, dziecko prawdopodobnie będzie tęsknić za wspólnym widywaniem Was i spędzaniem czasu jako rodzina. Dzieci mogą być również zmuszone do zmiany szkoły. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują, jest wysłuchiwanie Twoich narzekań na drugiego rodzica. To sprawi, że poczują się jeszcze bardziej zagubione i bezradne, bo nie będą wiedziały, jak się zachować w tej sytuacji.

Twoje dzieci nie są Twoimi powiernikami ani terapeutami

Kiedy jesteś ze swoimi dziećmi, staraj się znaleźć zabawne tematy do rozmowy. Zapytaj je o ich dzień, co chciałyby przeczytać lub obejrzeć, czego nauczyły się w szkole itp. Kiedy pojawi się temat ojca, postaraj się zachować spokój i zapytaj o ich wspólny czas. Nie mów o swoich problemach i nie opowiadaj im złych rzeczy o ich rodzicu.

Nie powinnaś zwracać się do swoich dzieci, aby narzekać na swojego byłego. Nie muszą one znać każdego szczegółu, który doprowadził do Twojego rozwodu. Bez względu na ich wiek, nie są twoim terapeutą i nie powinnaś polegać na nich, aby poczuć się lepiej ze swoimi problemami. Nadmierne dzielenie się problemami może sprawić, że poczują się przytłoczeni. Jeśli mają dobre relacje z drugim rodzicem, nie chcesz tego zepsuć. Jeśli więc potrzebujesz pomocy, poszukaj profesjonalnej porady lub porozmawiaj z przyjaciółmi.

Prawda zawsze wychodzi na jaw

Najgorsze, co można zrobić, to okłamać dziecko na temat drugiego rodzica. Jeśli rozpowszechniasz błędne informacje, kłamstwa w końcu cię dogonią. Widząc, jak twoje dziecko będzie nadal komunikować się z innymi członkami po obu stronach rodziny, jest całkiem możliwe, że zapyta kogoś, jaka jest prawda. Jeśli dowiedzą się, że je okłamałeś, może to mieć ogromny wpływ na wasze relacje w przyszłości.

Twoje dzieci będą się czuły zmuszone do wyboru strony

Obrażanie współmałżonka – nawet jeśli to ty jesteś adresatem skarg – sprawia, że twoje dzieci czują się zmuszone do wyboru strony. Co gorsza, mogą wyrobić sobie złą opinię o was obojgu, uwewnętrznić te uczucia i stać się odosobnione.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy dzieci stają się starsze i bardziej świadome siebie. Jest całkiem możliwe, że wszystkie te „złe cechy” twojego byłego, które wymieniasz, są cechami, które podzielają twoje dzieci, a ty nie chcesz ich obrazić ani zawstydzić. Ciągła presja i stres związany z chodzeniem tam i z powrotem między domami może często skutkować pogorszeniem się stanu zdrowia w przyszłości, do czego nie chcesz się przyczyniać.

Jest tak wiele powodów, dla których obmawianie współmałżonka przy dzieciach nie jest dobrym pomysłem – od pogorszenia samopoczucia dzieci po zrujnowanie relacji w rodzinie. Bez względu na to, jak się czujesz w stosunku do swojego byłego, zawsze staraj się zachować postawę obywatelską i myśl o tym, co jest najlepsze dla Twojego dziecka.

Niezależnie od tego, czy rozważasz rozwód, czy już poruszasz się po zagmatwanym doświadczeniu, jedną z rzeczy, którą widzimy, że robi znaczącą różnicę dla kobiet, jest świadomy wybór, aby nie robić rozwodu samemu. Od 2012 r. mądre kobiety z całego świata wybrały SAS dla Kobiet jako partnera w emocjonalnym, finansowym i często skomplikowanym doświadczeniu, jakim jest rozwód.
„A succe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *